Forum o Svetu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Svobodna volja?

4 posters

Go down

Svobodna volja? Empty Svobodna volja?

Objavlja  Bostjan Sre Mar 12, 2008 7:07 pm

Zanima me kaj mislite o tem ali res obstaja svobodna volja, torej da imamo pred sabo vedno neskončno možnosti o prihodnosti, ali smo samo ujetniki sveta, v katerem je vse vnaprej določeno? Npr. krščanstvo je vedno trdilo da svobodne volje ni, danes kvantna fizika z raziskavami delcev dokazuje da je...

//

mmg sem Yuretov sošolc in me je on navdušil za ta forum - zelo dobra ideja samo članstva bi moglo bit več Smile

Bostjan

Število prispevkov : 2
Join date : 08/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Svobodna volja? Empty Re: Svobodna volja?

Objavlja  minercek Sre Mar 12, 2008 7:33 pm

Svobdna vojla sigurno je vprasanje samo v kakšni meri

minercek

Število prispevkov : 23
Join date : 07/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Svobodna volja? Empty Re: Svobodna volja?

Objavlja  nejc@ Pon Mar 17, 2008 9:41 am

Bostjan je napisal/a:Zanima me kaj mislite o tem ali res obstaja svobodna volja, torej da imamo pred sabo vedno neskončno možnosti o prihodnosti, ali smo samo ujetniki sveta, v katerem je vse vnaprej določeno? Npr. krščanstvoje vedno trdilo da svobodne volje ni , danes kvantna fizika z raziskavami delcev dokazuje da je...

//

mmg sem Yuretov sošolc in me je on navdušil za ta forum - zelo dobra ideja samo članstva bi moglo bit več Smile


aja? dej povej en primer.
mogoče je to veljalo za rimokatoliško cerkev kot ustanovo, vseeno pa mislim da se motiš.

nejc@

Število prispevkov : 1
Join date : 07/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Svobodna volja? Empty Re: Svobodna volja?

Objavlja  Bostjan Tor Mar 18, 2008 5:11 pm

No, verjetno je pretirano reči "vedno", ker je bila tudi med kristjani o tem dostikrat vroča debata in vsaka ločina pravi drugače, ampak krščanstvo pogosto zagovarja koncept, da bog, ki obstaja izven časa, vidi vse, torej preteklost, sedanjost in prihodnost. Seveda to povzroča tudi številna protislovja (kako se potem lahko še trudiš biti dober), tako da bo mogoče bolje, če o tem zaslišiš kakšnega duhovnika (sam nism veren Very Happy ). Tudi članek na Wikipediji je fino pogledat.

Bostjan

Število prispevkov : 2
Join date : 08/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Svobodna volja? Empty Re: Svobodna volja?

Objavlja  kemičar Tor Mar 18, 2008 5:40 pm

Jaz ne maram katoliške cerkve, nakladajo vernikom, jim pobirajo denar, državi pobirajo denar ne plačujejo davkov, pa še vse vodi nemški nacist Very Happy Very Happy . Proti sami veri nimam nič, ampak cerkve pa resnično ne maram.

kemičar

Število prispevkov : 22
Join date : 08/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Svobodna volja? Empty Re: Svobodna volja?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu