Forum o Svetu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mnenja o verah

+5
minercek
kemičar
Yure
remšak6
noragaza
9 posters

Go down

Ste verni ?

Mnenja o verah Vote_lcap50%Mnenja o verah Vote_rcap 50% 
[ 5 ]
Mnenja o verah Vote_lcap50%Mnenja o verah Vote_rcap 50% 
[ 5 ]
 
Skupaj glasov : 10
 
 

Mnenja o verah Empty Mnenja o verah

Objavlja  noragaza Pet Mar 07, 2008 8:16 pm

THERE IS NO GOD !!!

Vere so nastale samo zato, ker ljudje hrepenimo po bolšem in še danes se vidi, da največ je vernih tistih, ki so socialno šibkejši in se oprimejo še zadnjega upanja, da jih bo nekdo iz neba rešu - iz neba jih lahko reši samo meteor.

To je moje mnenje ...

noragaza

Število prispevkov : 11
Join date : 07/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  remšak6 Pet Mar 07, 2008 8:47 pm

No, zgrešil si in to res mimo. Drnovšek ni bil socialno šibek, a globoko veren. Na svetu je več kot milijarda kristjanov (med njimi tudi kvazi), ki niti slučajno niso socialno šibki.

Glede Boga..dokaži, da ga ni oz. obratno. Se ne da. In vera v nekaj ni nikaor status zaostalega človeka, ali socialno šibkega, ampak globlje filozofiranje, ki dopušča premikanje meja, do tja kamor si želimo.

remšak6

Število prispevkov : 1
Join date : 07/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  Yure Pet Mar 07, 2008 9:19 pm

Sam se pa strinjam z obema Razz
Bog je zelo relativna zadeva Very Happy Recimo sem se pogovarjal z nepopisno verno sošolko, pravzaprav dobro prijateljico, ki ji vera pomeni ogromno, tako kot tudi njeni družini. V ameriki ima sorodnike, eden od njih je zelo aktivno sodeloval pri projektu Voyager, pa tudi profesor na bostonski univerzi je. A možakar z svojo družino je veren. Pa sem seveda vrtal naprej kaj zanjo je bog kako zakaj kje? In odgovorila je, da je to nepredstavljiva sila, stvariteljica vsega, ki jo moramo negovati in ji biti hvaležni. Če nas je ustvarila, zakaj nam nebi po tem življenju ustvarila še kakšno (nebesa pa to) ? In nekako dobi vse skupaj svoj smisel. Pa sem ji rekel, da saj potlej se pa midva skoraj strinjava! Odgovor na naša vprašanja o nastanku in na večno vprašanje v vseh situacijah "Zakaj je tako?" je skrivnostna sila, ki je ljudje nemoramo razumeti. Pač ona ji reče bog. Pa je odvrnila da ne, ona to silo ČUTI v sebi, v cerkvi čuti prosotnost te sile, v cerkvi se druži (neke poletne počitnce pa tabore majo crkvene) in v cerkvi se počut dobro, sprejeto. Navdaja jo z upanjem srečo. To za moje pojme naredi človeška domišljija, ki pa niti ni nujno slaba.

Yure
Admin

Število prispevkov : 20
Join date : 07/03/2008

https://svet.forummotion.com

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  kemičar Sob Mar 08, 2008 12:52 am

Jaz gledam na vero kot na neka načela po katerih se ravnat, v resničnost bogov se mi zdi malo tako tako verjet, vseeno pa je koristno če pač imaš nekaj po čemer se ravnaš. Bog (stvaritelj, ki nam je vse podaril) je v bistvu narava sama, vsaj to so predstavljali stari poganski bogovi. Krščanstvo mi ni osebno preveč ušeč, preveč se oddaljuje od narave.

// spotoma: iz pirotehničnega foruma me poznate kot brom

kemičar

Število prispevkov : 22
Join date : 08/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  minercek Sob Mar 08, 2008 11:15 am

Men se zdi zelo vrjetno da so bogovi res sam ne taki kot se mi predstavljamo ampak so kar navadni vesoljci. Ubistvu so vere kar vredu samo kar me najbolj moti je Cerkev kot ustanova ker mešajo štrene čist usm.

minercek

Število prispevkov : 23
Join date : 07/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  dejko1 Sob Mar 08, 2008 5:05 pm

Pomojem je problem v tem da si večina ne-vernih oz. tistih, ki smo ateisti, predstavlja boga kot nekaj fizičnega, fizični obstoj boga je pa paradoksalen že sam po sebi, razen če za boga ne štejemo npr. neko nadraso... Za boga bi v bistvu lahko rekli psihološki konstrukt (to ne pomeni da ne obstaja!), ki lahko posamezniku bodisi pomaga, ali pa ga zavira pri njegovem osebnem napredovanju. Jaz vsekakor podpiram tiste ki verujejo in jim je vera v oporo, vsekakor pa ne tistih, ki poskušajo biti "odvisni" od nje. Bog vsekakor ne bo delal namesto tebe.

Prav tako je pomojem treba tudi ločiti osebno vero in institucionalno religijo, ki je v nekaterih primerih že precej oddaljena od prvotnega verstva...

dejko1

Število prispevkov : 5
Join date : 08/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  roky Ned Mar 09, 2008 2:41 am

sam nisem veren , vera kot sama je mogoče neka rahla psihična podpora ljudem , vendar to kar vidimo je pretiravanje, res pretiravanje zato slab glas za vero ..

roky

Število prispevkov : 15
Join date : 08/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  lebanj12 Sre Apr 09, 2008 5:47 pm

No sam nisem veren, vendar moram hoditi k verouku. (še leto pol pa konc muk ;P)

No zanima me kako si vi to razlagate: (smo imeli prejšnič pri verouku, pa bom samo osnutek napisal)

V 8st. je nekje župnik v ITA dvomil v evharistijo (to je tm ko pr maš pač naj bi bil Jeus navzoč pr hostiji (kao meso) in vinu (kao kri).
In pač ko je dvomil da se mu je hostija spremenila v 5 kosov mesa. Kasnejše raziskave so baje pokazale da je to srčna mišica krvne skupine AB (mislem da Very Happy). No uglavnem poanta tega je da to meso naj bi imeli še danes, in da do danes še ni strohnelo. Je to res, pa kako si vi to razlagate?

lebanj12

Število prispevkov : 1
Join date : 11/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  masterofdisaster Sre Apr 09, 2008 7:30 pm

Sam nimam nič proti veri in mislim, da z vero samo ni čisto nič narobe(ne govorim o specifičnih sektah). Problem nastane ko se nekdo okliče za božjega poslanca in ustanovi versko institucijo. Problematične so te ustanove in ljudje, ki si vero razlagajo preveč dobesedno. Jaz sicer nisem veren ampak si vero razlagam kot neka navodila oz vodila v življenju. Dokler se je ne razume napačno ali se jo ne izkorišča ni z njo čisto nič narobe. Verovati ubistvu pomeni v nekaj verjeti. In jaz kot tak pač verjamem v znanost, bolj kot v boga. Ne zanikam pa, da obstaja neka višja sila , ki bi jo lahko poimenovali 'univerzalna pravila'. Ta pravila veljajo čisto za vso snov in energijo, ki v vesolju obstaja in kot tako si jo lahko razlagamo kot nekaj 'višjega', vendar ne kot fizično osebo. S tega pogleda me motijo ljudje, ki si boga predstavljajo kot nekego nevidno osebo, ki nas ves čas nadzoruje in je stvaritelj vsega kar ej in obstaja. Taki ljudje tudi pogosto preveč dobesedno gledajo na nauke, ki jih sveto pismo uči oz. se en zavedajo, da je vse skupaj ena velika metafora za ta pravila, ki naj bi se jih držali za boljše življenje. To sem opazil v šoli, ko smo imeli za dmače branje Zgodbe iz svetega pisma in je pri debati v šoli sošolka vprašala kako je možno da so Babilonci zgradili stlp do neba in da njej to ni jasno, ker je nebo tako visoko, da pred toliko časa sigurno nebi mogli postaviti tako velikega stolpa. Smo ji use lepo razložili, pride njena soseda do besede in reče da njej pa ni jasno kako je Noetu uspelo spraviti vse živali na eno ladjo, ki jo je povrhu usega še sam zgradil. Take izjave me razjezijo, ker kažejo kako neumni in lahkoverni so/smo ljudje. Dost za ta post Wink

LP

masterofdisaster

Število prispevkov : 1
Join date : 12/03/2008

Nazaj na vrh Go down

Mnenja o verah Empty Re: Mnenja o verah

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu